Δεκέμβρης με γιορτές, χριστουγέννων διακοπές.     Απ΄τα Νικολοβάρβαρα αρχίζει ο χειμώνας.   Γύρω γύρω του Χριστού, η κορφή του χειμωνιού.

έως 15 Δεκέμβρη μαζεύουμε είδη πρώτης ανάγκης για οικογένειες της Ραιδεστού

Λόγω της συμμετοχής εκπαιδευτικών του σχολείου μας στην απεργία που έχει εξαγγείλει η  ΑΔΕΔΥ και συμμετέχει η ΔΟΕ , την Πέμπτη 14 Δεκεμρίου 2017, τα τμήματα θα λειτουργήσουν ως εξής:

Πρωινή Ζώνη: λειτουργεί κανονικά .

Ολοήμερο: δεν θα λειτουργήσει

Δ2 : απεργεί και δεν θα ερθουν τα παιδιά

Γ1,Δ1,Ε1,ΣΤ1 : σχολάνε στο 4ωρο δηλ. στις 11:30

Α,Β1,Β2,Γ2,Ε2,ΣΤ2 : σχολάνε στο 5ωρο, δηλ. στις 12:25.

Την Παρασκευή 15 Δεκεμβρίου 2017, θα γίνει η α΄και β΄φάση του διαγωνισμού Ορθογραφίας "Γυρίζω την Ελλάδα με ένα γράμμα" στο σχολείο μας. Οι 2 πρώτοι από κάθε τμήμα θα περάσουν στην γ΄φάση που θα γίνει την άνοιξη στο κολέγιο  Δελασάλ.

Ενημερωτικό σημείωμα Δεκεμβρίου

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε για τον προγραμματισμό δράσεων/ εκδηλώσεων/ ενεργειών του σχολείου μας, για το μήνα Δεκέμβριο:

Μέχρι την Παρασκευή, 15 Δεκεμβρίου θα συγκεντρώνονται στο σχολείο μας είδη πρώτης ανάγκης, τα οποία θα δοθούν ενόψει εορτών στο Φιλόπτωχο του Ι. Ν. Αγίου Αθανασίου Νέας Ραιδεστού για να μοιραστούν σε οικογένειες που έχουν ανάγκη.

Τα είδη που θα συγκεντρωθούν είναι, ενδεικτικά: τρόφιμα, χαρτικά, απορρυπαντικά κτλ.

Την Δευτέρα, 18 Δεκεμβρίου
Η Στ΄ τάξη του σχολείου θα παρουσιάσει στα πλαίσια του μαθήματος της Θεατρικής Αγωγής δύο θεατρικές παραστάσεις στο χώρο του σχολείου μας. Ώρα έναρξης: 17:30.

Την Τετάρτη, 20 Δεκεμβρίου
Η Α΄ τάξη θα παρουσιάσει στις 18:00 στο χώρο του σχολείου μας τη Χριστουγεννιάτικη γιορτή της με τίτλο: «Η Παπλωματού».

Την Παρασκευή, 22 Δεκεμβρίου
Θα πραγματοποιηθεί εκκλησιασμός των μαθητών/τριών στον Ι.Ν. Αγίου Αθανασίου. Τα παιδιά θα έρθουν κανονικά στο σχολείο και η μεταφορά τους από και προς το ναό θα γίνει με τα σχολικά λεωφορεία. Μετά τον εκκλησιασμό οι μαθητές/τριες της Στ΄ τάξης με τη συνοδεία των εκπαιδευτικών, θα πουν τα κάλαντα στη Νέα Ραιδεστό.

Καλό μήνα να έχουμε!!!

Δείτε περισσότερες λεπτομέρειες για κάθε δραστηριότητα στις Ανακοινώσεις μας

Τα δρομολόγια των λεωφορείων που θα εκτελούνται για τη μεταφορά των μαθητών κατά τη σχολική χρονιά 2017-2018 έχουν ως εξής:  8:00,  13:15

και 16:00.