Γιορτή Πολυτεχνείου, Παρασκευή 15/11/2019, 8:30π.μ-9:45π.μ

Ενημερωτικό σημείωμα Νοεμβρίου

Παρασκευή, 15 Νοεμβρίου
Οι μαθητές/τριες της Δ΄ τάξης θα παρουσιάσουν τη γιορτή που έχουν ετοιμάσει, στα πλαίσια των εκδηλώσεων για την επέτειο του Πολυτεχνείου.  η προσέλευση των μαθητών θα γίνει κανονικά με τα λεωφορεία το πρωί, ενω η αποχώρηση θα είναι στις 9:45. Το Ολοήμερο δεν θα λειτουργήσει την ημέρα αυτή.

Πέμπτη, 21 Νοεμβρίου
Οι μαθητές/τριες των Ε΄ και Στ΄ τάξεων στα πλαίσια του μαθήματος των Γερμανικών θα παρουσιάσουν ένα έθιμο για τη γιορτή του St. Martin.

Τρίτη, 26 Νοεμβρίου
Οι μαθητές/τριες των Δ΄ και Στ΄ τάξεων του Σχολείου μας θα επισκεφθούν το Πλωτό Ναυτικό Μουσείο Α/Τα Βέλος.

Το δεύτερο δεκαπενθήμερο του Νοεμβρίου θα γίνει επικαιροποίηση εγγραφής των παιδιών που φοιτούν στο Ολοήμερο. Θα σας σταλούν τα απαραίτητα έγγραφα και παρακαλούμε για την έγκαιρη συμπλήρωση κι επιστροφή τους.

Να έχουμε ένα όμορφο μήνα!!!

Τα παρακάτω Σαββατοκύριακα τα βιβλία (και όχι οι τσάντες) θα παραμένουν στο σχολείο.

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ  16--17

ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 7--8 , 21--22

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ 11--12,  25--26

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 8--9  ,  22--23

ΜΑΡΤΙΟΣ 7--8 ,  21--22

ΑΠΡΙΛΙΟΣ 4--5

ΜΑΙΟΣ 9--10  , 23--24

ΙΟΥΝΙΟΣ 6--7

Κάθε  Παρασκευή λειτουργεί στο Σχολείο μας δανειστική βιβλιοθήκη.

Υπεύθυνος δανειστικής βιβλιοθήκης είναι ο κ. Ζέρβας Ιωακείμ

Το πρόγραμμα δανεισμού βιβλίων είναι το εξής:

Α΄, Β΄, Γ΄ τάξεις στο 2ο διάλειμμα

Δ΄, Ε΄, ΣΤ΄τάξεις στο 1ο διάλειμμα

Δεν επιτρέπεται η υπογράμμιση, το γράψιμο, το τσάκισμα ή το σχίσιμο σελίδας του βιβλίου που έχουμε δανειστεί. Σεβόμαστε τα βιβλία και προσέχουμε πολύ, δεν τα φθείρουμε και το πιο σημαντικό, δεν τα χάνουμε γιατί υποχρεούμαστε να τα αντικαταστήσουμε.

Kάθε Τετάρτη λόγω της Λαϊκής Αγοράς που θα γίνεται στη  Νέα Ραιδεστό οι μαθητές που μετακινούνται με λεωφορεία θα έχουν επιβίβαση και αποβίβαση μόνο στην στάση Ομήρου (α΄στάση) και όχι στην Αθ. Διάκου.
Παρακαλούνται οι γονείς να παραλαμβάνουν τα παιδιά τους στις 13:15 από την Ομήρου.

Παρακαλούμε θερμά τους γονείς που φέρνουν ή παραλαμβάνουν τα παιδιά τους από το σχολείο, να μην παρκάρουν τα αυτοκίνητά τους στην έξοδο του χώρου στάθμευσης προς Βασιλικά, γιατί εμποδίζουν την ορατότητα όσων βγαίνουν από εκεί και υπάρχει κίνδυνος ατυχήματος.

Δείτε περισσότερες λεπτομέρειες για κάθε δραστηριότητα στις Ανακοινώσεις μας

Τα δρομολόγια των λεωφορείων που θα εκτελούνται για τη μεταφορά των μαθητών κατά τη σχολική χρονιά 2019-2020 έχουν ως εξής:  8:00,  13:15 και 16:00.

Στο δίκτυο Κοινωνικής Δικτύωσης Facebook έχει δημιουργηθεί σελίδα με το όνομα ¨Απόφοιτοι 2ου Δημοτικού Σχολείου Νέας Ραιδεστού¨