Διακρίσεις Μαθητών μας

Συγχαρητήρια!!!

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές του σχολείου μας που διακρίνονται και βραβεύονται στους διάφορους διαγωνισμούς.}

2016-2017

ΕΕΦ

Χαλιμούρδας Ανδρέας ΣΤ΄3ο βραβείο

 

2015-2016

Ε.Ε.Φ (Φυσική) β΄φάση

Βελετζέκη Γεωργία Ε΄ 1ο Βραβείο

Κάκος Ευάγγελος Ε΄ Έπαινος

Τσαραβά Άννα-Μαρία Έπαινος

Τσισμαλίδου Πελαγία Έπαινος

 

 

Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία (Παρ.Κ.Μακεδ.)

Διαγωνισμός " Ο Μικρός Ευκλείδης"

Χαλιμούρδας Ανδρέας Ε΄2ο Βραβείο (Μαθηματικά)

Βελετζέκη Γεωργία Ε΄3ο Βραβείος (Μαθηματικά)

Χόμερ Ανέτα Ε΄ Έπαινος (Μαθηματικά)

 

Αργυρίου Αικατερίνη ΣΤ΄ Έπαινος (Μαθηματικά)

Τζήλια Μαρία ΣΤ΄ Έπαινος ( Μαθηματικά)

 

 

"Αριστοτέλης" (Φυσική) β΄φάση

Τζήλια Μαρία ΣΤ΄ 3ο Βραβείο

Αργυρίου Αικατερίνη ΣΤ΄ 3ο Βραβείο

 

 

Kangaroo (Μαθηματικά)

Αργυρίου Αικατερίνη ΣΤ΄τάξη

Χαλιμούρδας Ανδρέας Ε΄τάξη

Δρούζας Δημήτριος Δ΄τάξη

Κουτρουβίτση Ξανθίππη Δ΄τάξη

Κατσιμάνης Δημήτριος Γ΄τάξη

Λιάμος Ευάγγελος Γ΄τάξη

 

 Το σχολείο μας  πήρε το 1ο βραβείο  στην κατηγορία Δημοτικό στο εκθεσιακό μέρος του 2ου Μαθητικού Φεστιβάλ Ρομποτικής που πραγματοποιήθηκε στη Νεάπολη Θεσσαλονίκης στις 13/12/2015 

Συγχαρητήρια στα Παιδιά του ΣΤ2 που συμμετείχαν 

 

 

  

2014-2015

Λογοτεχνία & Ποίηση (Ενωση Ελλήνων Λογοτεχνών)

Τσαραβά Άννα Μαρία Δ΄τάξη 3ος έπαινος  (Λογοτεχνία)

 

Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία (Παρ.Κ.Μακεδ.)

Κόντρα Γαβριέλα  ΣΤ΄ Έπαινος(Μαθηματικά)

Αργυρίου Αικατερίνη Ε΄ Έπαινος (Μαθηματικά)

Σαλονικιός Περικλής Ε΄ Έπαινος (Μαθηματικά)

 

Kangaroo (Μαθηματικά)

Τουφεξής Ιωάννης Δ΄τάξη

Χαλιμούρδας Ανδρέας Δ΄τάξη

Δρούζας Δημήτριος Γ΄τάξη

Κουτρουβίτση Ξανθίππη Γ΄τάξη

Βελετζέκη Μαρία Β΄τάξη

Κατσιμάνης Δημήτριος Β΄τάξη

Χαλιμούρδα Όλγα Β΄τάξη

 

Βιβλιοδρομίες - "Εκπαιδευτήρια Γείτονα" 

Τιμητική Διάκριση

Βελετζέκη Γεωργία, Καλαϊτζίδου Μαρία

Τσαραβά Άννα-Μαρία, Τσισμαλίδου Πελαγία (Δ΄τάξη)

2013-2014

 

Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία (Παρ.Κ.Μακεδ.)

 Τουφεξή Ολυμπία ΣΤ΄3ο Βραβείο (Μαθηματικά)

Ουσταμπασίδου Μαρία ΣΤ΄ Έπαινος (Μαθηματικά)

Γρηγορίου Ευδοξία Ε΄ Έπαινος (Μαθηματικά)

 

Φυσική

Αλβανού ΑΛκμήνη Έπαινος (ΕΕΦ)

 

Kangaroo (Μαθηματικά)

Πευκιανάκης Νικόλαος Γ΄τάξη

Χαλιμούρδας Ανδρέας Γ΄τάξη

Δρούζας Δημήτριος Β΄τάξη

Κουτρουβίτση Ξανθίππη Β΄τάξη

Λαφαζάνης Χρήστος Β΄τάξη

 

Λογοτεχνία & Ποίηση (Ενωση Ελλήνων Λογοτεχνών)

Καλαϊτζίδου Μαρία Γ΄τάξη 2ο βραβείο (Ποίηση)

Τσαραβά Άννα Μαρία Γ΄τάξη 3ος έπαινος  (Λογοτεχνία)

Τριανταφυλλίδης Αλέξανδρος Γ΄Τάξη  2ος έπαινος  (Ποίηση)

 

2012-2013

Μαθηματικά 

Χαλιμούρδας Παναγιώτης Στ΄τάξη 2ο Βραβείο (Μικρός Ευκλείδης)

Ισδρά Θεοδώρα  Ε΄τάξη έπαινος

Φυσική

Χαλιμούρδας Παναγιώτης ΣΤ΄τάξη Αριστείο 15η θέση (ΕΕΦ)

Ισδρά Θεοδώρα Ε΄τάξη Αριστείο (ΕΕΦ)

Ζωγραφική

Θέμα: "Ο μικρός Πρίγκιπας στη σύγχρονη εποχή"

Κόντρα Γαβριέλα  1ο βραβείο (Ρώσικο Κέντρο Θεσσαλονίκης) 

Παναγιώτου Αλεξία 2ο βραβείο       >>

Τσιωνίδου Μαρία   3ο βραβείο        >>

 

2011-2012

Μαθηματικά

Χαλιμούρδας Παναγιώτης 2ο Βραβείο (Μικρός Ευκλείδης)

Μασταγγά  Εριφύλλη 3ο Βραβείο (Μικρός Ευκλείδης)

Φυσική

Λέξας Κων/νος ΣΤ΄τάξη Έπαινος

Χαλιμούρδας Παναγιώτης Ε΄τάξη Αριστείο -1η θέση (ΕΕΦ) 

Ράπτη Χρύσα Ε΄τάξη Αριστείο (ΕΕΦ)

Γαβρίλη Ειρήνη Ε΄τάξη Βραβείο (ΕΕΦ)

 

Βραβεύτηκαν και διακρίθηκαν κατά τα προηγούμενα έτη 

Μαθηματικά Φυσική

Τσαραβάς Δημήτριος

Ρυθμική

Δογραμματζή Αναστασία

 Ποίηση

Τορουνίδου Σοφία

Additional information